Všechna štěňata vrhu B jsou závazně rezervována. 

A je to tady, Endi si pospíšila a tentokrát porodila 8. prosince 2018 (61.den) a sice krásných 5 štěňátek vrhu B. Dost se s nimi natrápila, protože jsou o dost větší než ty minulé, ale zato jsou krásní. Máme 3 černožlutobílé kluky a 2 hnědožlutobílé holky. Je to paráda, Endi se stará vzorně, máme radost, že je tak statečná.

Březost ...

6.listopad 2018 - podle všech příznaků je Endivie opravdu březí... máme radost a těšíme se, že někdy kolem 10.prosince, což je 63.den březosti, by Endi měla přivést na svět strakatá štěňátka. Začínáme přijímat i rezervace na štěňata.

Endi teď hodně doma odpočívá, ale taky je ráda venku na procházkách a je teď více než obvykle přítulná... :-)

Nakryto ...

Tak jsme úspěšně nakryli dne 8.10.2018 s Bonifácem (Chabášem z Majklovy zahrady dle PP více info v záložce Chovatelství) teď musíme vyčkat, jestli Endi také zabřezne.

Endi vyhlíží ženichy...

Máme vydán krycí list a chystáme se v říjnu na krytí, uvidíme jestli se zadaří, držte nám pěsti....

Máme za sebou první úspěšnou zkoušku Dogdancing Freestyle 1.úrovně s hodnocením VÝBORNĚ :-) jsme moc spokojení a pyšní na naši Endi a samozřejmě své odvedla i panička a náš fyzioterapeut - páníček - jsme tým. Povedlo se nám to v Boudě v Přerově 24.2.2018. Jsme teď motivovaní a jdeme trénovat cviky a triky na zkoušky dalších divizí.

V únoru jsme se naučili jak a proč cvičit se psem na míči. Díky lektorce Veronice Gesierichové, která kurzy Dogfitness pořádá v Brně jsme se dozvěděli zajímavé informace a naučili se pár potřebných triků, jak na to. Moc se nám to líbilo a Endi má od teď svého osobního fyzioterapeuta :-D a baví jí to, protože dostává pamlsky skoro za nic :-) 

Doporučujeme ...

MVDr. Verča Gesierichová, www.dogfitness.cz

Přejeme všem psím nadšencům hodně strakatého štěstí do nového roku. My máme jako novoroční předsevzetí úspěšně splnit některou ze zkoušek dogdancingu 1. úrovně. Tak ať se daří .....

Všechna naše štěňata vrhu A jsou v nových domovech a my s Endi začínáme pilně cvičit na zkoušky z Dogdancingu 1.úrovně, nejdříve si zkusíme Freestyle, který už snad máme nacvičen a pak se uvidí. Přihlásili jsme se i do kurzu Veroniky Kučerikové, tak se těšíme, že nás naučí další styly, které ještě neumíme, jako je Heelwork to Music, Musical Dressage, Dances With Dogs.

Čas letí a my se s našimi prcky začali loučit


Ještě týden budeme mít doma tři štěňata. Pak už se začneme loučit s Amorem, který odjede v pondělí k Brnu a ve středu pak odjede Aťka. No bude se nám po nich stýskat, ale na druhou stranu víme, že už se na ně v nových domovech těší a oni si najdou svou smečku. Nejdéle u nás bude mazel Alda-Arnošt, který je jako malá Endi, myslím, že o to těžší pak pro nás to poslední loučení bude... Ale taky jeho čekají natěšení noví majitelé v Hradci Králové, kteří si ho vyzvednou začátkem září.

Štěňatům jsou už 4 týdny, všechna jsou nyní zadaná

Jako první si vybrali zájemci pejska Aldu, kterému se již nyní jasně barví hlava na žlutou a bude nejspíš nejvíce podobný naší Endi, je to mazel a radost bude dělat v Hradci Králové. Také je závazně zadaná naše jediná fenečka, která pojede do Rožnova p.Radhoštěm. Další zájemci dorazí v průběhu týdne. Endi všechny vítá vlídně :-D

Další byl na řadě AMOR, který si získal majitele nedaleko Brna a pak ALAN zaujal zájemce ze Zábřehu na Moravě.

Poslední čekal na majitele ASTER, náš elegán se zálomkem a ten shodou náhod našel rodinu se dvěmi dětmi až v Lánově, což má kousek do Krkonoš.

A - vrh se narodil 27.6.2017  

AŤKA
AŤKA

 V pondělí 26.6. už byla Endi nervozní, hledala jak doma, tak v zahradě úkryt - "porodnici", večer se ale zklidnila a šla normálně spát, do rána se skoro nic nedělo, jen noční venčení a v 6 h ráno začal porod. Endi byla statečná, ukusovala pupeční šňůry sama, jen jsem jí pomohla sušit štěníky papírovými utěrkami, což mě nechala, ale olizovala si je sama. Jen když se narodili dva za sebou během deseti minut byla za to mé sušení asi i ráda. Stejně zvládla vše sama a když už jsme si po čtvrtém klukovi mysleli, že je to vše, najednou se objevila ještě pátá fenečka a ještě hnědá, což překonalo i naše očekávání. Přejeme si teď jen, aby byli všichni zdraví.

Vítáme tedy mezi strakáčky naše mrňousky:

ALAN - černožlutobílý pejsek

ASTER - černožlutobílý pejsek, bohužel se narodil se zálomkem na ocásku a proto nebude do chovu, ale mazlík bude určitě

AMOR - hnědožlutobílý pejsek, největší cvalík z vrhu

ALDA - černožlutobílý pejsek, ale tmavší než Alan

AŤKA - nejmenší hnědožlutobílá fenečka

Potvrzena březost

24.5.2017 nám veterinář potvrdil, že naše fena je březí a odhaduje to na 4 kousky, prý + - jedno. Tak máme velkou radost. Chování Endi se za poslední 4 týdny trochu měnilo, tak jsme to sice tušili, ale teď to je i potvrzeno :-). To znamená, že narodit by se štěňata mohla v posledním červnovém týdnu.

25.4.2017 se povedlo krytí naší feny, nyní musíme počkat 28 dní, jestli nám ultrazvuk potvrdí březost. Více v záložce CHOVATELSTVÍ

COURSING

Jelikož naše Endi moc ráda běhá a od mala pronásleduje cokoli co se hne, zkusili jsme Coursing v Milenově, což máme kousek od nás u Hranic n.M. Zjistili jsme to, zjistili jsme, že ji to baví a že může být v tomto psím sportu dobrá, byť je začátečník. Již máme tréninkovou knížku, posledně si zkusila již solo běhy na trati 600 m v Bravanticích na Hipodromu a splnila tak své první tréninkové běhy. Nyní se ještě vydáme do Zlína, kde snad najdeme partnera i na sparing běh ve dvou. Takto se bavíme při tom čekání na hárání :-), honíme střapec :-D. Pokud vás to zajímá více, jezdíme na akce pořádané spolkem Moravský coursing a jsme s jejich organizací moc spokojeni.

https://www.moravsky-coursing.cz/

 

PLÁNUJEME ŠTĚŇATA

Máme vystaven krycí list a předběžně odhadujeme krytí naší Endi cca zjara 2017, záleží to teď na ní .....

Tak nám ten rok rychle uběhl a máme zde PF 2017 ...

V září 2016 jsme spojili příjemné s užitečným a po krásném prodlouženém víkendu v okolí Tábora jsme přijeli na klubové setkání Strakáčů a Klubovou výstavu, kde naše Endi získala ocenění V1 - výborná první ve své třídě - mezitřída, což jsou feny do dvou let věku a tak porazila hned 4 soupeřky a má tedy titul CAC.

Přes zimu jsme začaly s domácí výukou triků a povelů a zjistili jsme, že naše Endi je na toto blbnutí dost šikovná. Tak se stalo, že jsem se přihlásila na kurz Dogdancingu v Psí škole KOIRA v Ostravě, kde přijela lektorovat i Terezka Zůnová se svojí Daisy a byly úžasné.

Zkusili jsme prvně vzít naši fenečku na oblastní výstavu v Kelči, aby si zkusila, jaké to je běhat v kruhu a potkat se s ostatními strakáči. Ve třídě dorostu byly dvě.